top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

(Nie)zwykła bajkoterapia z Panią OląNa przełomie września i października 2020r. 6-latków w ramach współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Bełżycach odwiedziła na zaproszenie P. Magdaleny Nowak- P. Aleksandra Palczewska Chrześćjan. W ramach kilku cyklicznie odbywających się zajęć, pani psycholog zaprezentowała różne sposoby na promocję czytelnictwa wśród młodszych dzieci. Podczas pierwszych zajęć - Pani Ola przeczytała niezwykle pouczające opowiadanie ( które prywatnie uwielbia czytać jej córeczka) akcentujące wartość takich cech jak: pracowitość i wzajemna pomoc. Kolejne działania skupiały się na udziale przedszkolaków w zajęciach z elementami dramy, w czasie których mogli oni wymawiać przeróżne wyrażenia dźwiękonaśladowcze co z pewnością przyczyniło się do rozwoju słuchu fonematycznego oraz usprawniło pracę języka i pozostałych narządów artykulacyjnych mowy. Na ostatnich zajęciach dzieci obejrzały papierowy teatrzyk Kamishibaj pt. ,,Trzy świnki”, który został ubogacony licznymi tematycznymi puzzlami czy kolorowankami bajkowymi.

Spotkania z ciekawymi ludźmi, takimi jak P. Ola uchodzą za bardzo udane, bo z jednej strony wzbogacają współpracę z instytucjami zewnętrznymi, a z drugiej przyczyniają się do wzrostu wiedzy o otaczającym świecie i zasadach w nim panujących.

opr. Magdalena Nowak, Halina Korębska

37 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page