top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

,,NIE ZAPOMNIJ O MNIE…”


Któż z nas nie pamięta słynnego wpisu do pamiętnika ze szkolnych lat ,,Mam jedno życzenie i to bardzo skromne- nie zapomnij o mnie-Twoja Przyjaciółka”. W dzisiejszych czasach te wyjątkowe słowa nabierają niesłychanej mocy i wiążą się z ważnym dla nas wszystkich DNIEM NIEZAPOMINAJKI albo DNIEM ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ.

15.05.2024 uczniów klasy 3B odwiedziła Pani Asia- szkolna bibliotekarka, która przeprowadziła imponujące zajęcia o charakterze czytelniczym. Nasz gość przyniósł ze sobą tematyczną literaturę, zarówno z zakresu przyrody, jak i związaną z aspektem kultury na co dzień. Już na wstępnie Pani Asia zapoznała wszystkich z pochodzeniem nazwy niezapominajka, pokazała jak ona wygląda i gdzie rośnie. Ponadto odczytała ciekawe wiersze, które pobudziły do refleksji uczniów. Podczas pogadanki dzieci podawały skojarzenia związane z mentalną mapą niezapominajkową, a następnie w parach zapisywały je na niebieskich płatkach kwiatów. Nie obyło się też bez wysłuchania piosenki opartej na wierszu Marii Konopnickiej ,,Niezapominajki”. Całości towarzyszyła niezwykła atmosfera pełna radości i życzliwości.

Serdecznie dziękujemy naszej zaprzyjaźnionej Pani bibliotekarce za odwiedziny oraz podzielenie się wiedzą o tym ważnym i jednocześnie wyjątkowym dniu.

 

Magdalena Nowak

Galeria zdjęć:10 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page