Narodowe Czytanie 2023

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach tradycyjnie, na zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich ,,Jagody”, włączyła się do akcji Narodowego Czytania pod patronatem Pary Prezydenckiej. W tym roku z okazji 182. urodzin Elizy Orzeszkowej, lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania było „Nad Niemnem” – najbardziej znana powieść autorki. Powstawała w latach 1886-1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do ,,Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza.

W sobotę 9 września w Domu Ludowym w Krężnicy Okrągłej zaproszeni Goście, a wśród nich uczniowie klasy VI: Natalia Rybak, Magdalena Pyda, Aniela Żuber, Wojciech Tompalski oraz Bartosz Wójtowicz czytali wybrane fragmenty ,,Nad Niemnem”.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

Serdecznie dziękujemy Pani Irenie Pruszkowskiej za zaproszenie.