top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Narodowe Święto Niepodległości 11.11.2020


W dniu 11 listopada obchodziliśmy 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła włączyła się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości w inny sposób niż robiliśmy to rokrocznie. Uczniowie klasy VII: Bartosz Brodziak, Krzysztof Żuchnik, Marta Abramowicz, Wiktoria Więckowska, Bartosz Wiśliński i Lena Górecka przygotowali prezentację, która przypomniała lata niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy nasza ojczyzna przestała istnieć na mapie Europy, przez okres zaborów wypełniony walką o wyzwolenie aż do dnia 11 listopada 1918r., w którym Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę w kraju .


Prezentacje uczniowie wraz w wychowawcami obejrzeli wspólnie na zajęciach.


53 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page