top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

"Lekcje z klimatem" - Dzień Ziemi 2021Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi 22 kwietnia klasa VII wzięła udział w webinarium "Lekcje z klimatem". Wydarzenie poprowadzili członkowie Młodzieżowej Rady Klimatycznej. W 2020 roku Ministerstwo Klimatu i Środowiska we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki przygotowało materiał edukacyjny pn. „Przyjaciele klimatu”. Pakiety edukacyjne przybliżają uczniom szkoły podstawowej kluczowe zagadnienia związane z ochroną klimatu oraz działaniami na rzecz adaptacji do zachodzących zmian klimatu. Tegoroczne webinaria są kontynuacją tych działań. Celem jest przybliżenie młodzieży istotnych aspektów z obszaru ochrony klimatu oraz ukazanie praktycznych proekologicznych rozwiązań do wdrożenia w codziennym życiu.


Wykłady:

· „System klimatyczny Ziemi, co to cykl węglowy oraz jak działa efekt cieplarniany?” – wykład dr Aleksandry Kardaś (UW)

· „Co mogę zrobić dla klimatu?” – wykład dr Magdaleny Budziszewskiej (UW)

Warsztaty praktyczne:

· Warsztat kulinarny z Jagną Niedzielską – zwracający uwagę na problem marnowania żywności;

· Warsztat „ubraniowy” z Katarzyną Wolszczak – podkreślający kwestie odpowiedzialnej zrównoważonej mody.


Uczniowie klas VI i VIII wezmą udział w zajęciach „Przyjaciele klimatu” w ostatnim tygodniu kwietnia.

Agnieszka Fedorowicz


Fotorelacja53 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page