top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Lekcja biblioteczna w klasie I ,, Mała książka-wielki człowiek''W dniu 29 listopada 2023 roku uczniowie klasy I uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w ramach kampanii ,, Mała książka-wielki człowiek'' wspólnie z wychowawczynią  panią Joanną Jośko, nauczycielem wspomagającym panią Ewelina Kozieł –Kuśmierz i nauczycielem bibliotekarzem panią Joanną Bartoszcze–Wójcik.


Głównym celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród dzieci, zachęcanie do częstego sięgania po książki i regularnego czytania. Pierwszoklasiści otrzymali książkę Justyny Bednarek ,, WNUCZKA ANTYKWARIUSZA’’ w ciekawej oprawie graficznej i pięknymi ilustracjami Emilii Dziubak z załączona broszurą dla rodzica i dziecka ,,Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem’’. Uczniowie poznają słowa: biblioteka, księgarnia, antykwariat, empik, ebook, audioteka. Poznają budowę książki.  We wspólnej zabawie dzieci losują litery alfabetu, rysują rzeczy, zjawiska, postacie,  które rozpoczynają się daną literą, głośno czytają alfabet, opowiadają o swojej literze, słuchają piosenki ,, ABECADŁO’’. Powstaje książka,, Litery’’, której autorem jest klasa pierwsza.


Pierwszoklasiści otrzymali książkę Justyny Bednarek ,, WNUCZKA ANTYKWARIUSZA’’ w ciekawej oprawie graficznej i pięknymi ilustracjami Emilii Dziubak z załączona broszurą dla rodzica i dziecka ,,Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem’’.


Na koniec zajęć uczniowie klasy I otrzymali Dyplomy Małego Czytelnika.


BIBLIOTEKA SZKOLNA


Galeria zdjęć:18 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page