top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Leśnicy z Bieszczadów w bełżyckich szkołachGoszczą ich stacje telewizyjne i radiowe, prowadzą wykłady na uniwersytetach i spotkaniach podróżniczych, szkolą z poruszania się po lesie żołnierzy Gromu, Straży Granicznej i przewodników górskich. Ich posty mają miliony wyświetleń na facebooku. Przybliżają świat flory i fauny bieszczadzkiej tysiącom ludzi. Na terenie gdzie gospodarzą kręcono Watahę, gotował Karol Okrasa. To u nich „za płotem” powstaje program Drwale i inne opowieści Bieszczadu. Leśnicy z Nadleśnictwa Baligród – bo o nich mowa, gościli 14 grudnia w bełżyckich szkołach.

Do Szkoły Podstawowej nr 2 im Królowej Jadwigi zawitali na zaproszenie Justyny Ślusarskiej, która swoją pasją, jaką są Bieszczady, stara się dzielić z uczniami i …nauczycielami.

W progi szkoły zawitali więc panowie: Kazimierz Nóżka, Marcin Scelina i Tadeusz Baraniecki. Przedstawili oni godzinną prelekcję na temat bieszczadzkiego świata zwierząt i roślin. Opowiedzieli o swoich ulubionych zakątkach bieszczadzkich, o niedźwiedziach, wilkach i rysiach. Przedstawili gatunki roślin, które można spotkać tylko w bieszczadzkich lasach . Oraz podzielili się swoimi przygodami ze spotkań z leśną, czasem dość groźną zwierzyną.

 Bardzo się cieszymy, że mogliśmy gościć takich fantastycznych znawców przyrody w naszej szkole. I, że mino licznych zaproszeń wybrali nasze miasto na cel swojej wizyty. A my mogliśmy wysłuchać ich na żywo, a nie tylko oglądać na ekranach telewizorów czy komputerów.

Dziękujemy.


Galeria zdjęć:35 wyświetleń0 komentarzy

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page