LAUREACI II MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,KRÓLOWA JADWIGA ANDEGAWEŃSKA”

Organizatorami konkursu plastycznego „Królowa Jadwiga” zwanego dalej Konkursem jest Parafia Archikatedralna p.w. Świętego Stanisława BM i Świętego Wacława M,Wawel3, 31- 001 Kraków , Konsulat Generalny Węgier w Krakowie, ul. Lubicz 17H, 31-503 Kraków, oraz Zarząd Ogólnopolskiej Rodziny Szkół im. Świętej Jadwigi Królowej.

Cele konkursu:

-Propagowanie wśród dzieci i młodzieży uczuć patriotycznych i przynależności narodowej.

-Poznawanie postaci królowej Jadwigi Andegaweńskiej i epoki w której żyła.

-Zachęcanie dzieci i młodzieży do rozwijania talentów plastycznych

-Promowanie kreatywności i samodzielności artystycznej dzieci i młodzieży.

-Tworzenie możliwości prezentacji swoich prac grupie uzdolnionych dzieci i młodzieży z kraju i zagranicy.

-Podkreślenie i uhonorowanie przyjaźni pomiędzy Polską a Węgrami.

W potyczkach międzynarodowych wzięli udział zarówno uczniowie polskich szkół jadwiżańskich, jak również węgierskich.

Jest nam miło poinformować, że dwie uczennice naszej szkoły znalazły się w gronie nagrodzonych w konkursie na portret Królowej Jadwigi Andegaweńskiej, wykonując prace w ołówku.

w kategorii : 6-10 lat

-miejsce 3- zdobyła uczennica klasy IV- Zuzanna Podlaska

w kategorii: 11-15 lat

-wyróżnienie: Natalia Starek z klasy VI  (jedyne przyznane w tej kategorii)

Laureatkom serdecznie gratulujemy sukcesów!

Magdalena Nowak- nauczycielka plastyki

23 wyświetlenia0 komentarzy