top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

KONKURS PLASTYCZNY „W ŚWIECIE UTWORÓW MARII KONOPNICKIEJ”

W związku z przypadającą w maju 180 rocznicą urodzin Marii Konopnickiej – poetki i nowelistki epoki pozytywizmu oraz działaczki społecznej – Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Konopnickiej.


Z tej okazji Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Bełżycach oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach zorganizowały konkurs plastyczny. Celem konkursu jest przybliżenie sylwetki oraz twórczości pisarki Marii Konopnickiej, kształtowanie postawy otwartości w wypowiedzi plastycznej promowanie spontanicznej ekspresji plastycznej dziecka. Do konkursu z naszej szkoły przystąpili uczniowie klasy trzeciej pod kierunkiem wychowawczyni pani Marzeny Kruczyńskiej, uczniowie klasy 4 i 5 pod opieką biblioteki szkolnej – pani bibliotekarz Joanny Bartoszcze- Wójcik.


Uczestniczki konkursu, które wykonały pracy plastycznej na podstawie utworów Marii Konopnickiej wybraną przez siebie techniką: Nikola Witek klasa 3, Agata Wiślińska klasa 3, Amelia Czarnecka klasa 3, Weronika Augustowska klasa 3, Natalia Rybak klasa 4, Marta Kwiatkowska klasa 4, Karolina Samol klasa 4, Łucja Smyk klasa 4, Weronika Maj klasa 5, Martyna Marciniak klasa 5.

Czekamy na wyniki ! ŻYCZYMY POWODZENIA W KONKURSIE !!!


Galeria prac:46 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page