top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

,,KOLOROWA SZKOŁA W KENII” -LEKCJA ON-LINE Z FUNDACJĄ ASANTE02.02.2023 uczniowie naszej szkoły mieli okazję połączyć się na żywo z Panią Asią z Fundacji Asante, z którą współpracowaliśmy przy zbiórce kredek dla dzieci z Afryki. Nasz gość w bardzo obrazowy sposób przedstawił warunki życia i edukacji na terenie Kenii, gdzie funkcjonuje jako nauczyciel- wolontariusz, a dodatkowo dostarcza tam przybory szkolne dla uczniów tamtejszej szkoły. Podczas niecodziennej lekcji dowiedzieliśmy się, że kenijscy uczniowie rozpoczynają lekcje w bardzo prowizorycznej szkole, w której ściany malowane są w kolorach mundurków szkolnych. Przed ich rozpoczęciem na maszt wciągana jest flaga państwowa, zaś wszyscy głośno i patetycznie odśpiewują hymn. Nieodzownymi ,,przyjaciółmi szkoły”, którzy notorycznie ją odwiedzają są oczywiście zwierzęta, wśród nich słonie, orangutany, czy żyrafy (z uwagi na przyjazny stosunek do dzieci). W salach znajdują się czarne tablice, często malowane ze względu na ich niszczenie. Dzieci afrykańskie lubią też bawić się piłką, stąd wykorzystują do jej stworzenia przedmioty recyklingowe. Dzięki takim akcjom jak ta, Kenijczycy zostali wyposażeni w nowe przybory szkolne oraz mnóstwo laurek, które otrzymali od polskich dzieci.


Na zakończenie Pani Asia podziękowała naszym uczniom za udział w lekcji on-line i zachęcała do zgłębiania wiedzy na temat Afryki, a zwłaszcza życia w Kenii.


Magdalena Nowak

Jolanta Harasim- Król

Dominika Skwirczyńska

Dominik Wójtowicz

Galeria zdjęć:


22 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page