Zdjęcie autoraSP2

Klasy siódme w Państwowym Muzeum na Majdanku i na Pokazach Fizycznych.

22 września klasy siódme naszej szkoły zwiedziły Muzeum na Majdanku. Uczniowie zapoznali się z historią, okrucieństwem życia i śmierci w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym. Z zainteresowaniem oglądali ekspozycje zamieszczone w obozowych barakach i słuchali o tragicznych losach więźniów. Przed wyjazdem młodzież złożyła kwiaty przy Mauzoleum oddając hołd ofiarom obozu na Majdanku.

Następnym punktem wyjazdu do Lublina były Pokazy Fizyczne na UMCS. W tym roku można było zobaczyć doświadczenia dotyczące akustyki, ciśnienia, elektromagnetyzmu i mechaniki. Dwugodzinny maraton eksperymentalny jest bardzo cenną pomocą w opanowaniu podstawowych praw fizyki. Przedstawione z pasją i humorem zjawiska fizyczne na pewno na długo zapadną uczniom w pamięci.

A.F.

Galeria Zdjęć:

Commenting has been turned off.