top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Jesienny rajd pamięci


3 października klasa IV wraz z wychowawczynią p. Marleną Stec miała okazję reprezentować naszą szkołę w Jesiennym Rajdzie Pamięci. 

Na początek uczniowie wysłuchali historii Ochotniczej Straży Pożarnej  w Bełżycach oraz zwiedzili Izbę Pamięci, w której mogli podziwiać odnowione, najstarsze bełżyckie popiersie króla Władysława Jagiełły oraz pamiątki  gromadzone od momentu założenia OSP.

 Prowadzeni przez  przedstawicieli GRH im.cc. Zapory wyruszyliśmy w kierunku Wierzchowisk Starych, mijając  parafialny cmentarz oraz cmentarz z I Wojny Światowej. Po przebyciu 7 kilometrów  uczestniczyliśmy w odsłonięciu Pomnika Upamiętniającego Wydarzenia z II Wojny Światowej autorstwa Witolda Marcewicza.


Na koniec czekało na wszystkich ognisko i pieczenie kiełbasek. Mimo zmęczenia sobotnia wędrówka wszystkim się bardzo podobała.  Słoneczna pogoda oraz dobre humory jakie nam dopisywały sprawiły, że  wyprawa była udana i na pewno długo pozostanie w naszej pamięci. Zadowoleni czekamy na kolejny turystyczny wypad. 73 wyświetlenia0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page