top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Gala rozstrzygnięcia Gminnego Konkursu na bajeczny wianek wielkanocny

Zaktualizowano: 29 mar 2023W dniu 26.03.2023r. w Miejskim Domu Kultury w Bełżycach podczas kiermaszu wielkanocnego odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II Gminnego Konkursu na bajeczny wianek wielkanocny. Konkurs ten odbywał się dwuetapowo: na szczeblu szkolnym i gminnym. Do etapu gminnego należało przekazać po trzy najciekawsze prace w dwóch kategoriach: klasy I-III oraz IV-VIII, które zajęły czołowe miejsca w potyczkach szkolnych. W sumie do przedsięwzięcia przystąpiły 3 szkoły: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie oraz Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach. Zadaniem konkursowym uczestników było wykonanie wianka świątecznego będącego alternatywą dla klasycznego stroika wielkanocnego, a zawierającego symboliczne elementy nawiązujące do zbliżających się świąt: kurczaczki, baranki, pisanki, czy kwiaty wiosenne. Całość zaś wykonana na gotowym podkładzie lub na uwitym z wikliny, gałązek czy słomy. Łącznie na konkurs wpłynęło 16 prac, które zaskoczyły Komisję Jury swoją różnorodnością. Poziom wykonanych prac był zróżnicowany, stąd Jury konkursowe miało nie lada problem z wyborem tych najciekawszych dzieł sztuki. Wśród kryteriów oceniania wianka na szczególną uwagę zasłużyły: oryginalność, dobór materiałów i nietuzinkowość wykonania.


A oto i nagrodzeni w Gminnym konkursie na bajeczny wianek wielkanocny

KATEGORIA KLASY I-III I miejsce- Alicja Jośko, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach II miejsce- Mikołaj Kopiński , kl.I, SP nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach III miejsce- Laura Pałka, kl. I, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie

Wyróżnienia: -Lena Lewandowska, kl. III, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach -Maria Gułowska, kl. II, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach -Lena Kędzierska, kl. II, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie -Marcel Szczęsny, kl. III, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie -Kaja Wójtowicz, kl. I, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie -Natalia Oszust, kl. II, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach -Maja Lewandowska, kl. I, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Bełżycach

KATEGORIA KLASY IV-VIII I miejsce- Martyna Marciniak, kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach II miejsce- Martyna Brodziak, kl. VI, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie III miejsce- Bartosz Wójtowicz, kl.V, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach Wyróżnienia: -Nikola Kopińska, kl. VI, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach -Damian Och, kl. VII, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie -Wojciech Poleszak, kl. IV, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Operacji Most I w Matczynie


Podczas gali wręczenia dyplomów i nagród rzeczowych nie zapomniano też o podziękowaniach indywidualnych dla nauczycieli oraz dla szkół, które przystąpiły do konkursu.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Bełżyc Ireneuszowi Łucka za objęcie honorowym patronatem konkursu, Zastępcy Burmistrza Pani Annie Ostasz za wręczenie nagród uczestnikom konkursu. Pani Dyrektor Miejskiego Domu Kultury Joannie Sidorowicz za sfinansowanie nagród głównych w konkursie, zaś Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach –Pani Marzenie Wojnickiej za nieocenioną pomoc i wsparcie podczas realizacji samego konkursu.


Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu artystycznym.


Magdalena Nowak, Dominik Wójtowicz


Galeria zdjęć:34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page