top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Fundacja Zamek Bełżyce realizuje projekt "Bełżyckie dzieje (się!)".


Do wydarzenia zostali zaproszeni młodzi ludzie i ich nauczyciele.  Z naszej szkoły w projekcie uczestniczyli uczniowie klasy VI b z wychowawczynią, nauczycielem plastyki Joanną Bartoszcze Wójcik z  rodzicami i rodzinami. Aktywny udział: pani Doroty Wnuk, Elżbiety Stachyry.


Prace nad muralem rozpoczęły się 16 września 2020 roku w Fundacji Zamek Bełżyce z inicjatorami projektu realizowanego ze środków programu Bardzo Młoda Kultura. Postawiono na  charakterystyczne wydarzenia dla miasta i gminy, zapadające w pamięć. Nasi uczniowie zwiedzili podziemia 600 letniego zamku, brali udział w spotkaniu z opiekunami projektu w siedzibie fundacji, układali zagadki, krzyżówki związane z historią  zamku, realizowali projekt malowidła. Uczestnicy projektu: czyścili i gruntowali ścianę, przygotowywali podkład, konsultowali projekt artystyczny, projektowali na papierze, a na koniec przerysowywanie  do późnych godzin przy użyciu projektorów multimedialnych pod opieką Tomasza Pizonia,  artysty plastyka, który specjalizuje się w pracach wielkoformatowych.

W muralu znalazły się w drodze losowania najważniejsze postacie i wydarzenia  związane z historią Bełżyc i okolic. Wszystko to w jednym miejscu, w 40-metrowym muralu, 10 tematów. Ścienne malowidło, powstało w bezpośrednim sąsiedztwie dawnego zamku w Bełżycach ul. Zamkowa 30 .


Było to ciekawe doświadczenie, wydarzenie budujące tożsamość naszego miasta i gminy.48 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page