top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Europejski Dzień JęzykówW minionym tygodniu obchodziliśmy Europejski Dzień Języków, który został ustanowiony w 2001 roku przez Radę Europy. Obchody święta języków mają na celu wrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Wydarzenie to, podkreśla znaczenie wszystkich języków, jakimi porozumiewamy się w Europie. Różnorodność językowa to ważne dziedzictwo, świadczące o naszej tożsamości, dlatego zawsze 26 września mieszkańcy starego kontynentu uczestniczą w tym święcie, biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych. Również w naszej szkole nie zapomnieliśmy o tym dniu. Na szkolnym korytarzu pojawiły się informacje i ciekawostki dotyczące języków obcych, a w dzień obchodów uczniowie wzięli udział w quizie językowym. Uczestnicy zabawy otrzymali symboliczne słodkie upominki, najlepsi zaś dodatkowo książeczki z ciekawostkami opisującymi najsłynniejsze miejsca świata.


Urszula Widelska, Irena Bartuzi


Galeria zdjęć:
25 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page