top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Europejski Dzień Języków26 września to Europejski Dzień Języków - został on ustanowiony w 2001 roku przez Radę Europy.

Obchody Dnia Języków mają na celu, zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Wydarzenie to podkreśla znaczenie wszystkich języków jakimi porozumiewamy się w Europie. Różnorodność językowa to ważne dziedzictwo, świadczące o naszej tożsamości, dlatego zawsze 26 września mieszkańcy starego kontynentu uczestniczą w tym święcie, biorąc udział w licznych imprezach kulturalnych. Uczniowie naszej szkoły również przygotowali specjalne plakaty i informacje o różnych językach. Na drzwiach sal lekcyjnych jeszcze przed lekcjami pojawiły się flagi państw oraz zwroty w różnych językach. Niektórzy uczniowie ubrali się w kolory narodowe wybranych państw.


Galeria zdjęć:37 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


コメント機能がオフになっています。
bottom of page