top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Dzień kropki 202315.09. na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki.

Skąd się wziął?

Historia Dnia Kropki sięga 2003 roku, kiedy to do amerykańskich księgarń trafia książka pt. „Kropka”. To wyjątkowa historia Vashti, która na lekcji plastyki doszła do wniosku, że niczego nie potrafi dobrze zrobić. Wszystkie dzieci tworzyły piękne prace, a ona jedna nie potrafiła wymyślić nic interesującego. Z pomocą przyszła jej nauczycielka, która zachęciła ją do działania, mówiąc: ,,Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie”. Wraz z tą jedną kropką wszystko się zmieniło. To początek artystycznej drogi Vashti. Dzięki nauczycielce dziewczynka rozpoczęła piękną podróż w poszukiwaniu swoich talentów. Słowa nauczycielki pomogły dziewczynce przełamać się i postawić pierwszą kropkę. Od tamtej pory kropka z opowiadania Petera H. Reynoldsa stała się symbolem kreatywności i inspiracji, a Międzynarodowy Dzień Kropki świętowany jest w szkołach i przedszkolach na całym świecie.


W każdym z nas tkwi talent

Międzynarodowy Dzień Kropki to świetna okazja do rozmowy o talentach i umiejętnościach. To czas, w którym możemy skupić się na małych i dużych umiejętnościach naszych dzieci.

W taki właśnie sposób rozpoczęliśmy wspólną drogę do Vashti. Już na wstępie obejrzeliśmy rewelacyjny, krótkometrażowy film, a następnie odpowiadaliśmy na kreatywne pytania z nim związane. Dzieci wykonały świetne, wykropkowane dzieła, które powstały w mig na bazie zwyczajnej kropki. Ponadto uczestniczyły niezwykle aktywnie w tworzeniu wspólnej ścianki z racji tego niezwykłego dnia.


Zapraszamy do zapoznania się z galerią prac młodych adeptów sztuki oraz zdjęć wykonanych przy użyciu barwnej ścianki.


Wychowawcy: Magdalena Nowak, Joanna Jośko


Galeria zdjęć:23 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page