top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Dzień Kropki


Międzynarodowy Dzień Kropki (ang. International Dot Day) uchodzi za co raz bardziej popularne święto kreatywności, i zabawy, które rokrocznie obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują mnóstwo interesujących, tematycznych  ciekawych zabaw, które  stwarzają niebywałą okazję do odkrywania dziecięcych talentów i rozwijania artystycznych skrzydeł.


Zapewne w tym momencie pojawi się pytanie: ,,Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?” Otóż pewien znany amerykański pisarz literatury dziecięcej- Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Opisuje on główną bohaterkę- małą dziewczynkę imieniem Vashti, która dzięki maleńkiej  kropce i wspaniałej, nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje artystyczne możliwości.

W wielu szkołach i przedszkolach, w tym w naszej szkole, przedszkolaki z grupy 0b pod nadzorem wychowawcy- P. Magdaleny Nowak z racji tego wyjątkowego dnia, stworzyli unikatowe wykropkowane dzieła sztuki poprzedzone zabawą w poszukiwanie ukrytych w Sali kropeczkowych talerzyków (zabawa była przedniaJ) oraz obejrzeniem animowanej, polskojęzycznej wersji filmu ,,The Dot”.


Dla małych i twórczych artystów został przygotowany pamiątkowy dyplom na znak udziału w powyższym wydarzeniu.


opr. Magdalena Nowak- wychowawca grupy 0a


17 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page