DO SERCA PRZYTUL CZWORONOGA

Na przełomie września i października 2021r. zostały przeprowadzone 3 cykliczne zajęcia dla uczniów naszej szkoły w oparciu o tematykę z zakresu dogoterapii. Pomysłodawczyniami zajęć były Panie: Magdalena Nowak oraz Justyna Ślusarska, które przeprowadziły je we współpracy z P. Beatą Lalak- Dyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bełżycach i właścicielką psa rasy Golden Retriver. Działanie to spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony naszych uczniów. Podczas zajęć mieli oni niebywałą okazję spotkać psa face-to-face, pogłaskać go, poznać jego przyzwyczajenia/ nawyki oraz codzienne potrzeby. Ponadto poznali zasady higieny i opieki nad psem cz też ich prawa w społeczeństwie.

Spotkania te przyniosły niespotykany efekt edukacyjny: dzieci przełamały barierę lękową w stosunku do zwierząt i otworzyły się emocjonalnie na innych.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Beatce za stałą współpracę i otwartość na nowe rozwiązania edukacyjne.

Magdalena Nowak, Justyna Ślusarska