top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Bełżyccy artyści są wśród nas


“Prawdziwy artysta nie posiada dumy. Widzi on, że sztuka nie ma granic, czuje, jak bardzo daleki jest od swego celu, i podczas gdy inni podziwiają go, on sam boleje nad tym, że nie dotarł jeszcze do tego punktu, który ukazuje mu się w oddali, jak światło słońca” – Ludwig van Beethoven

22.09.2020 r. przedszkolaków z grupy 0b odwiedziła znana w naszych bełżyckich kręgach malarka P. Teresa Jędrej, która przybyła do naszej szkoły, aby zaprezentować swoje dzieła malarskie i podzielić się artystyczną pasją. Już na początku spotkania P. Teresa pokazała dzieciom napisaną przez siebie religijną ikonę, obrazek z wizerunkiem Czerwonego Kapturka podarowany wnuczkowi, jak również pięknie namalowany obraz. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem przyglądały się narzędziom pracy naszego gościa: miały okazję dotknąć prawdziwe, artystyczne pędzle, obejrzeć różnokolorowe farbki (pozyskały fachowe informacje- jak je w sposób zupełnie naturalny wykonać) czy też podziwiać malarską paletę. Pani Jędrej przyniosła ze sobą blejtramę, na której uczniowie wraz z Dyrektor szkoły- P.Marzeną Wojnicką, wychowawczynią- P. Magdaleną Nowak i gościem wspólnie wykonali piękną pracę, która z pewnością wkrótce przyozdobi naszą salę.45 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page