top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego.Klasa VIII włączyła się w Akcję „Zapal Światło Wolności”. W oparciu o materiał przygotowany przez IPN „Dzieci stanu wojennego” została przygotowana lekcja historii. Zachęcamy, aby w oknach naszych domów dzisiaj, 13 grudnia, o godz. 19:30 rozbłysły świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL.


W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/.


Galeria zajęć:18 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page