top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Światowy Dzień Książki i Praw AutorskichŚwiatowy Dzień Książki i Praw Autorskich – to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku.


W naszej szkole 10 kwietnia organizowane były warsztaty literackie dla klas 1-3 oraz 4-7 pt,: Jak brzmi "Stukoszelest" . Prowadziła je Kasia Brzozowska aktorka, animatorka kultury, autorka spektakli dla dzieci. W grudniu 2022 r. wyszła jej pierwsza książka "Stukoszelest".


-Czy książka może wydawać odgłosy?


-Jak głośne czytanie pobudza naszą wyobraźnię?


-Czy w książce można się schować?


Na te i inne pytania uczniowie starali się odpowiedzieć wspólnie z prowadzącą.


Poznali historię Jaśminki , bohaterki książki. Podczas spotkania były czytane najciekawsze fragmenty "Stukoszelestu". Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że czytanie daje mnóstwo radości i rozwija wyobraźnię. Na zakończenie autorka Kasia Brzozowska ofiarowała jeden egzemplarz książki do biblioteki szklonej, aby chętni uczniowie bliżej poznali bohaterów "Stukoszelestu"


Marzena Kruczyńska


Galeria zdjęć:27 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page