Światowy dzień książki i praw autorskich

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH 19 kwietnia 2023 Apel ,, Czytam , więc jestem’’

Uczniowie klasy drugiej pod kierunkiem wychowawczyni pani Marioli Szczepańskiej przygotowali apel o książce. Zostaliśmy wprowadzeni w świat biblioteki, w której znajdują się różne gatunki i rodzaje książek: albumy, atlasy, słowniki, encyklopedie, baśnie oraz wiele innych. Po bibliotece oprowadzał nas Hans Chrystian Andersen najbardziej znany ze swej twórczości baśniopisarskiej razem z aktywnym Czytelnikiem. W programie apelu znalazła się również prezentacja ,, Światowy Dzień Książki 23 kwietnia’’ poprowadzona przez uczennice klasy ósmej Alicja Zając i Agata Wójcicką pod kierunkiem bibliotekarza Joanny Bartoszcze-Wójcik. Uczestnicy apelu zostali ,,poczęstowani’’ mądrościami, przemyśleniami na temat czytania książek, literatury i biblioteki.

22 wyświetlenia0 komentarzy