top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Świąteczna przygoda z Panią AsiąMagiczne bombki


Jest takie magiczne pudełko, w nim świat zaczarowany, świat bombek choinkowych, mojej babci, od jej mamy.


Dotykam pudła ostrożnie, swoimi małymi rączkami, otwieram wieczko, a bombki… mienią się kolorami.


W różowej bombce się skryła, mała śpiąca królewna, w złocistych pantofelkach… Różowa suknia zwiewna…


W błękitnej bombce motyl, z takimi lśniącymi skrzydłami… Walca tak pięknie tańczy, w baletkach …cienkimi nóżkami.


W żółtej bombce się schował, mały pluszowy miś, ciepłe, złote słoneczko, tak pięknie świeci dziś.


W zielonej bombce …choinki , wspomnienie… łąki zielonej… O! Widzę jak skacze, tak śmiesznie polny konik!


W srebrzystej bombce pędzą, koniki do gwiazd szczęśliwych, stukają srebrne kopyta, wiatr targa ich srebrne grzywy.


Czerwona bombka aż płonie, żarem, co serce rozpali, z ukrytą prośbą prababci, byśmy się wszyscy kochali.09.12.2020r. na zaproszenie wychowawcy do grupy 6-latków przybyła znakomita szkolna artystka- P. Joanna Bartoszcze- Wójcik, która na co dzień uczy w szkole plastyki. Nasz wyjątkowy gość już od samego progu wprowadził dzieci w klimat świąteczny, zapoznając je z przeróżnymi ozdobami świątecznymi, wchodzącymi w skład rękodzieła. Uczniowie pod nadzorem artystki i przy wsparciu wychowawcy wykonali bardzo imponujące kartki bożonarodzeniowe, które w najbliższym czasie z inicjatywy Pani Asi zostaną wysłane instytucjom zewnętrznym współpracującym ze szkołą. Ponadto przygotowały piękne mikołajki z rolki papieru, będące doskonałym uzupełnieniem wystroju naszej szkolnej choinki, a także bombki wyklejane kulkami barwnej bibuły. A święta tuż, tuż… zabierzmy więc ze sobą magię warsztatów i pięknie wykonane ozdoby, by przypominały nam o tym, że już wkrótce radość nastanie z narodzenia Pana.

Składamy serdeczne podziękowania Pani Asi za przyjęcie zaproszenia na warsztaty plastyczne i życzymy dużo zdrówka oraz nieustannej wytrwałości w dążeniu do realizacji swoich najskrytszych marzeń.


Wesołych Świąt!!!


opr. Magdalena Nowak
79 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page