top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Ślubowanie
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Bełżycach są już pełnoprawnymi uczniami. 13 października 2020r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.


Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Marzena Wojnicka, życząc dzieciom wielu sukcesów i spełnienia marzeń. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Śpiewali piosenki, tańczyli i recytowali wiersze. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani Dyrektor Marzena Wojnicka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: „Pasuję Ciebie na ucznia klasy pierwszej " i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Aby tak wyjątkowa uroczystość pozostała na długo w pamięci, uczniowie klasy I na zakończenie wykonali pamiątkowe zdjęcia.

Wychowawca Joanna Jośko91 wyświetleń0 komentarzy

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page