top of page
  • Zdjęcie autoraSP2

Ósmoklasiści ze Szkoły nr 2 w Bełżycach kształtują postawy patriotyczneÓsmoklasiści ze Szkoły nr 2 w Bełżycach kształtują postawy patriotyczne młodszych kolegów z sąsiedniej szkoły.

02.11.2022r dwójka uczniów klasy VIIIa- Julia Gorgol i Krzysztof Kania wraz z nauczycielką- P. Magdaleną Nowak wyruszyli do Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełżycach na warsztaty patriotyczno-plastyczne w ramach obchodów Święta Niepodległości. Na początku spotkania uczniowie klasy IIb zostali pokrótce wprowadzeni w historię Polski, poprzez wytłumaczenie im o co tak naprawdę chodzi w Święcie Niepodległości. Służyć temu miała zarówno mapa całej Polski, jak i ta porwana na małe kawałeczki. Po wspólnym sklejeniu mapy przeszliśmy do symboli narodowych w oparciu o czytaną przez Krzysztofa Legendę o Lechu, Czechu i Rusie. W czasie dalszej części spotkania wspólnie opowiedzieliśmy sobie o symbolach narodowych: fladze, godle i hymnie. W tym momencie przypomnieliśmy, w jakich sytuacjach możemy go usłyszeć i jak należy zachować się podczas, gdy go śpiewamy. Następnie wspólnie z naszymi uczniami uroczyście i podniośle odśpiewaliśmy dwie zwrotki ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Nie obyło się także bez zagadek patriotycznych, zaprezentowanych przez Julię. Każdy ochotnik, który poprawnie odpowiedział na pytanie- otrzymał przypinkę z uśmiechem. Na zakończenie warsztatów przy dźwiękach piosenek ,,Co to jest niepodległość?” oraz ,,Jesteśmy Polką i Polakiem” wykonaliśmy patriotyczne obrazki.

W nagrodę na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał plakietkę ,,Jestem Polakiem”. Kulminacyjnym punktem wizyty było wykonanie pamiątkowego zdjęcia z pracami niepodległościowymi.

Składamy serdeczne podziękowania Paniom: Eli oraz Dorocie za zaproszenie, zaś ja osobiście wyrażam słowa uznania moim uczniom za nieocenioną pomoc w ich organizacji, poświęcony czas. Mamy nadzieję, że takie wydarzenie jak to- przyczyni się do krzewienia patriotyzmu wśród najmłodszych uczniów.


Magdalena Nowak


Galeria zdjęć:


19 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page