Przedszkolaki z wizją ,,Motylej nogi”

Grupa 6-latków wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Motyla noga:, adresowanym do dzieci i młodzieży od 6 do 15 lat oraz osób z niepełnosprawnościami do 18 lat. Jego organizatorem jest Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu.

CELE KONKURSU :

1. Rozwijanie kreatywności, wyobraźni i abstrakcyjnego myślenia.

2. Zachęcanie do pracy twórczej i doskonalenie warsztatu plastycznego.

3. Umożliwienie konfrontacji artystycznej dzieci i młodzieży w dziedzinie plastyki.

4. Rozwijanie własnych talentów plastycznych.

5. Uczenie postawy bacznego obserwowania świata zwierząt i czerpania z niego inspiracji twórczej.

6. Popularyzacja języka sztuki i wychowanie poprzez sztukę.

7. Produkcja wystawy prezentującej najciekawsze i najoryginalniejsze prace.

Zadaniem uczniów było wykonanie sylwetki motyla w wersji płaskiej lub przestrzennej w formie rysunku, grafiki lub malarstwa przy wykorzystaniu dowolnych technik malarskich i rysunkowych typu: pastel, tusze, akwarela, tempera, gwasz, olej, batic, collage czy technik własnych.

Format prac płaskich nie może przekraczać 50 X 70 cm.

Prace przestrzenne z zakresu rzeźby i płaskorzeźby (glina, masa solna i papierowa). Formy z recyklingu, kolorowych papierów, tkanin.

Z naszej grupy zostało wysłanych 5 prac konkursowych, które można podziwiać w galerii.

Mocno trzymam kciuki i życzę powodzenia!!!

Wychowawca, Magdalena Nowak